YHTIÖKOKOUS JA KEVÄTKOKOUS

OY PICKALA GOLF AB:N YHTIÖKOKOUS JA YHDISTYKSEN KEVÄTKOKOUS PIDETTIIN HANASAARESSA 11.4.2005 Yhtiön tilinpäätöksen ja kolmannen kentän loppuselvityksen esittämisen jälkeen hallituksen jäsenille ja toimitusjohtajalle myönnettiin yksimielisesti vastuuvapaus tilikaudelta 1.1.04 – 31.12.04. Osakkaan vaatimus yhden tilintarkastajan asettamisesta osallistumaan tilintarkastukseen muiden tilintarkastajien ohella ei saanut riittävää kannatusta vaan se jäi äänestyksessä selvästi vaadittavasta 1/3 kokouksessa edustettujen osakkeiden määrästä sekä 10 %:n enemmistöstä kaikista osakkeista. Myös yhdistyksen kevätkokous myönsi yksimielisesti hallituksen jäsenille ja toiminnanjohtajalle vastuuvapauden tilikaudelta 1.1.04 – 31.12.04. Oy Pickala Golf Ab Pickala Golf Club ry Outi Kunttu toimitus/toiminnanjohtaja

Jaa:
Kategoriassa Ajankohtaista