Junnujen saavutukset hyviä Info 4/2000

Junnukausi 2000 on takana ja kuluvan vuoden saavutukset ovat olleet hyvät. Junnumme ovat menestyneet hyvin niin omissa kuin aluetour-kilpailuissa. Edustus- ja haastaryhmässä on ollut yhteensä vajaa 20 junnua. Harrastajaryhmässä kymmenkunta junnua osallistui talvi- ja kesäharjoituksiin. Määrätietoista panostusta tullaan jatkamaan myös tulevalla kaudella 2001. Kilpailutoiminnallisena tavoitteena on saavuttaa mitalisija joukkeSM-kilpailuissa kolmen vuoden sisällä. Kasvatuksellisena tavoitteena on ohjata ja tukea nuoria kehittävän harrastuk-sen piirissä yhteistoimintaan sekä liikuntapainotteiseen elämään. Edustus- ja haastajaryhmät ovat kilpailupainotteiset. Harrastajaryhmän nimi on muutettu yleisryhmäksi ja sen painopisteenä on golfiin perehdyttäminen ja yhteistoiminnan kehittäminen. KAUDEN 2001 JUNNUTREENIT Kauden 2001 junnutreenit alkavat edustus- ja haastajaryhmän osalta joulukuussa ns. tehotreeneillä. Aktiivi-instituutissa harjoitellaan joulukuussa kaksi kertaa ja Season Golfissa torstaisin 7.12 alkaen. Yleisryhmän osalta ohjatut harjoitukset alkavat torstaina 11.1.2001 Season Golfissa. Tarkempi talvikauden harjoitteluohjelma postitetaan kaikille junnuille joulukuussa. KAUDEN AVAJAISET Kaikille junnuille ja heidän vanhemmille sekä junnutoiminnasta kiinnostuneille järjeste-tään kauden avajaiset ovat joulukuun alussa Aktiivi-instituutissa. Tilaisuudessa kerrotaan yksityiskohtaisemmin kauden 2001 tapahtumista. YHTEYSHENKILÖTIEDOT Tarvittaessa lisäinfoa saat ryhmien vetäjiltä sekä muilta junioritoiminnan yhteyshenkilöiltä: Junioritoiminnan vetäjä: Hannu Savukoski p. 0400 603944 e-mail: hannu.savukoski@rettig.fi Edustusryhmä: Kari Salmirinne pk. (09) 489 465 e-mail: kari.salmirinne@jto.fi Eija Määttä p. 040 7245 192 e-mail: eija.maatta@kela.memonet.fi Haastajaryhmä: Veijo Käyhty p. 0400 482 685 e-mail: veijo.kayhty@helsinkimedia.fi Timo Saarinen p. 050 5849 272 e-mail: saarinen@hkkk.fi Yleisryhmä: Seija Hiekkanen p. 040 5629 667 e-mail: seija.hiekkanen@stakes.fi Pirjo Savukoski p. 040 728 1136 e-mail: pirjo.savukoski@evolvit.fi Sponsorivastaava: Inga Gröhn p. 050 4534 053 e-mail: inga.grohn@fortum.com Tiedotus: Helena Penttinen p. 0400 410 034 e-mail:helena.penttinen@kolumbus.fi

Kategoriassa Junioritoimikunta