Senioripalsta (Info 1/2006)

Senioritoimikunta on kuluvalle vuodelle uudistanut toimintojaan ja selkeyttänyt vastuualueita siten, että jäsenistöllä olisi selvät kontaktit eri toimintojen osalta. Seuraavat vastuualueet ovat täsmennetyt kunkin toimikuntajäsenen osalle: Jussi Anttinen – viikkokilpailujen yhteenvedot p. 050-3209650 – jussi.anttinen@pp.nic.fi Jorma Hyvärinen – Thaimaan matkat p. 040-7683733 Viljo Laitala – kevään ulkotreenit p. 040-5006782 – eeva.laitala@saunalahti.fi Anssi Lehto – sisähallitreenit p. 0400-435118 – anssi.lehto@24.fi Pekka Välilä – klubiretket p. 0400-443910 – p.valila@kolumbus.fi Pirkko Välilä – klubiretket ja kuntojumpat p. 0400-439202 – p.valila@kolumbus.fi Markku Laesvuori – EGS ystävyysottelu ja Senior Open p. 0400-513690 – markku.laesvuori@kolumbus.fi Martti Rantala – SGR ystävyysottelu p. 040-5850263 – martti@rantala.info Kari Hassinen – Invitational Pairs ja UPS reikäpelit p. 0400-823811 – kari.hassinen@welho.com Markku Suonio – 4-seuran ystävyysottelu p. 040-8373435 Jaakko Eklund – pj. ja HGK ystävyysottelu p. 050-3800300 – jaakko.eklund@kolumbus.fi Käänny oheisten henkilöiden puoleen, kun tarvitset lisätietoa ao. vastuualueiden tapahtumista. Vuoden 2006 perinteisen kesäretken suunnittelu on täydessä käynnissä Pirkon ja Pekan taholta ja todennäköinen suunta tulee olemaan Viro. Tästä enemmän seuraavassa Infossa. Vuoden 2006 Senioritreffit järjestettiin Pickalan senioreille/veteraaneille tuttuun tapaan Tapiola Gardenissa 10.1.2006. Sääntö asioista piti Kari Karvinen ansiokkaan luennon ja osoittautui, että meillä jokaisella olisi vielä paljon opittavaa. Suuret kiitokset Karille elävöittävästä luennosta. Tulevan kesän peleistä mainittakoon Audi Senior Scratch Tour, jossa Audi on ottanut koko sarjan siipiensä alle. Pickalan osakilpailu tulee olemaan 8.8.2006. Allekirjoittanut pääsi lataamaan golfakkujaan kuuden viikon ajan Australian kesässä 19 kierroksen voimalla ja täytyi myöntää, että kesäterässä ollaan. Toivottavasti parastaikaa meneillään olevat Mika Piltzin hallitreenit Golfsatamassa palauttavat uskon osaamiseen. Hyvien kevätpelien odotusta, Jaakko Eklund Senioritoimikunta, pj.

Kategoriassa Senioritoimikunta