Tulevat Senioritapahtumat (Info 1/2007)

Vuoden 2007 perinteisen kesäretken suunnittelu on täydessä käynnissä Roba Limnellin taholta ja suunta tulee olemaan Ahvenanmaa. Matkan ajankohta on 18.–20.07.07 ja mukaan sopii noin 25 – 30 osanottajaa. Matka on tarkoitus suorittaa yhteisellä bussilla. Seuraa Pickalan nettiä ja Seniorien ilmoitustaulua kevään aikana. Ilmoittautumiset on hoidettava maksuineen jo kesäkuun ensimmäisen viikon aikana, jotta varmistamme hotellit ja green feet. Vuoden 2007 Senioritreffit järjestettiin Pickalan senioreille/veteraaneille tuttuun tapaan Tapiola Gardenissa 5.3.07. Meitä oli ennätysmäärä, noin 60 osanottajaa, kiitos osanottajille! Maila-asioista piti Antti Vaalas ansiokkaan luennon, joka osoitti, että meillä jokaisella olisi vielä paljon opittavaa mailojen ominaisuuksista. Suuret kiitokset Antille elävöittävästä luennosta. Pickalan Seniorien ulkoalue-treenit alkavat 8.5. ja päättyvät 29.5. eli yhteensä 4 kertaa. Ilmoittautumiset tehdään caddiemasterille. Seuraa taas nettiä ja Seniorien ilmoitustaulua. Pickalan prot, Mika Piltz ja uusi proomme Onni Floor vastaavat opetuksesta. Tulevan kesän peleistä on oheisena lista tapahtuma-aikoineen, jotta kaikki halukkaat voisivat hyvissä ajoin merkitä kiinnostavat kohteensa allakkaansa ja saamme hyvän osanoton kaikkiin kilpailuihin. SENIORIKILPAILUT Viikkokilpailut alkavat 9.5. ja kestävät aina 5.9. saakka. Seniorit/Veteraanit pelaavat, kuten viimekin vuonna, kolmessa sarjassa eli Seniorit, Veteraanit ja Seniori/Veteraaninaiset. Muutos edellisiin vuosiin tulee olemaan tiiauspaikoissa eli Seniorit pelaavat keltaisilta, Veteraanit pelaavat sinisiltä ja naiset punaisilta, eli jokaiselle on oma tiiauspaikka. Lisäksi tulemme jakamaan jokaisena viikkokilpailupäivänä pallopalkinnon jokaisen sarjan voittajalle. Palkinto on lunastettavissa seuraavasta maanantaista alkaen caddiemasterin toimistosta kuittausta vastaan. Klubin mestaruuskilpailuista on myös sovittu Veteraanien osalta siten, että Veteraanit pelaavat sinisiltä tiiltä myös niissä, kuten viikkokilpailuissakin. Sininen tiihän on ikään kuin punaisten takatii. Muistakaa hyvät Seniorit ja Veteraanit, että menemme mahdollisuuksien mukaan taas kevättalkoisiin lauantaina, 14.4, jotta autamme saamaan kenttämme mahdollisimman hyvään kuntoon pelikautta 2007 varten! AVOIMET JA KUTSUKISAT Kisa – Pelipaikka – Vastaava – Pvm 1. Senior Open – Seaside – A. Lehto – 10.07.2007 2. Senior Invitational – Park – K. Hassinen – 12.06.2007 YSTÄVYYSOTTELUT Kisa – Pelipaikka – Vastaava – Pvm 1. Sea Golf Rönnäs – Pickala, Forest – M. Laesvuori – 22.05.2007 2. Espoo Golfseura – Espoo – E. Nyman – 30.07.2007 3. Helsingin Golfklubi – Pickala, Forest – K. Hassinen – 16.08.2007 4. Nordcenter G&C – Nordcenter – J. Eklund – 07.06.2007 SEURAOTTELUT Kisa – Pelipaikka – Vastaava – Pvm 1. 4-seuran kisa – Kurk Golf – M. Suonio – 04.09.2007 VASTUUHENKILÖT Senioritoimikunta on kuluvalle vuodelle uudistanut toimintojaan ja selkeyttänyt vastuualueita siten, että jäsenistöllä olisi selvät kontaktit eri toimintojen osalta. Seuraavat vastuualueet ovat täsmennetyt kunkin toimikuntajäsenen osalle: Viikkokilpailujen yhteenvedot Jussi Anttinen, p. 050–320 9650, jussi.anttinen@pp.nic.fi Thaimaan matka Jorma Hyvärinen, p. 040-768 3733 Kevään ulkotreenit Viljo Laitala, p. 040–500 6782, eeva.laitala@saunalahti.fi Sisähallitreenit Anssi Lehto, p. 0400–435 118, anssi.lehto@24.fi Klubiretket Robert Limnell, p. 0400–443 910, robert.limnell@kolumbus.fi EGS-ystävyysottelu Eija Nyman,p. 040–741 4646, eija.nyman@suomiforum.com SGR-ystävyysottelu Markku Laesvuori, p. 0400–513 690, markku.laesvuori@kolumbus.fi Invitational Pairs ja HGK-ystävyysottelu Kari Hassinen, p. 0400–823 811, kari.hassinen@welho.com 4-seuran ystävyysottelu Markku Suonio, p. 040-837 3435, markku.suonio@elisanet.fi Puheenjohtaja, NGCC-ystävyysottelu ja UPS-reikäpelit Jaakko Eklund, p. 050–380 0300, jaakko.eklund@kolumbus.fi Käänny oheisten henkilöiden puoleen, kun tarvitset lisätietoa ao. vastuualueiden tapahtumista. Jaakko Eklund Senioritoimikunta

Kategoriassa Senioritoimikunta